אחזקת בתים למניעת ליקויים בעתיד

דרגו

 עמוד הבית > מאמרים > אחזקת בתים למניעת ליקויים בעתיד

בית, ממש כמו רכב יש לתחזק כדי שאפשר יהיה להשתמש בו

אם אתם בעלי דירה, בית פרטי או אפילו סתם ועד הדיירים של בניין מגורים, השורות הבאות נכתבו בדיוק  עבורכם. לא ישראלים רבים יודעים זאת אולם רכישת דירה חדשה או מגורים בבניין חדש אינם מבטיחים כי הבניין ישמור על איכותו למשך שנים רבות מדי. למעשה ברב הבניינים הקיימים בישראל סביר להניח שיתגלו ליקויים כבר בשנה הראשונה לאחר תום הבניה, וכמות הליקויים הזו תלך ותגדל עם חלוף השנים. למרבה המזל במקרה של השנים הראשונות קובע החוק כי על הקבלן המבצע לקיים תקופת בדק בה יהיה עליו לתקן את הליקויים שיימצאו במבנה (כל עוד לא מדובר בנזק שנגרם ישירות על ידי הדיירים), והוא יצטרך לשאת בהוצאות הכרוכות בתיקונים כאלה. אולם אם חלפה תקופת הבדק של הקבלן יצטרכו הדיירים לשאת בהוצאות.

 תקנו את הליקויים הקטנים לפני שיהפכו לבעיות גדולות

 אם חלפה תקופת הבדק של הבית בו אתם גרים, כדאי שתנקטו מספר פעולות אחזקה קבועות שיפחיתו באופן משמעותי את הבלאי הטבעי הנוצר במבנה כתוצאה מהשימוש בו, וכתוצאה מפגעי אקלים ומזג אוויר. פעולות האחזקה הללו אינן תמיד זולות אך ביצוען בזמן הנוח לכם ובהתאם ליכולת התקציב שלכם, עדיפה עשרות מונים על ביצוע התיקונים והטיפול לאחר שתיווצר בעיה שתיקונה יעמיד אתכם בנקודת נחיתות מול אנשי המקצוע.

 

חלודה, רטיבות ומרצפות משוחררות – אויביו הטבעיים של בית המגורים

 פעולות אחזקה רצויות הן למשל תחזוקה תקינה של גג המבנה, וביצוע איטום של הגג מדי כמה שנים למניעת רטיבות במבנה ונזילות אל תוך המבנה. תחזוקת מעקות הברזל בבית במידה וישנם כאלה למניעת חלודה וקריסה של המעקה, תיקוני חיפויי קיר או ריצוף מיד עם התגלותם תמנע מכם החלפה של כל הריצוף, שכן התעלמות ממרצפת משוחררת, תוביל להתפרקות המבנה המסודר של הריצוף ואז תאלצו להחליף את כולו. אלו הן רק חלק מהדוגמאות שניתן להביא לפעולות תחזוקה היכולות למנוע מכם ליקויי בניה חמורים יותר שייאלצו אתכם להיכנס לשיפוץ מסיבי או שיקום של המבנה, וסביר להניח שכמו בכל מצב חירום זה יקרה בזמן הכי לא נוח ובעיתוי הכי לא נכון מבחינתכם.

No Comments Yet.

Leave a reply