בדיקת ליקויי בנייה במבנים לפני רכישה

דרגו

קנינו בית חדש או נכס חדש , השקענו בו את מיטב כספנו וקשה לנו להוציא עוד כמה אלפי שקלים על בדיקה שככל הנראה תצא תקינה, האומנם? מחקרים רבים הראו שדווקא במבנים החדשים נמצאו ליקויים רבים בנושאים השונים, על אף שכביכול, הכל אמור להיות חדש ומושלם.

דווקא במקרים של מבנים חדשים חשוב מאוד לבצע את העבודה והבדיקה עד הסוף ולוודא כי הכל בוצע על פי התכנון וכי הצינור של השירותים או הצינור המרכזי של הנכס לא יחליט כעבור חודש "לפנק" אותנו עם סילון מים.

 

ליקויי בנייה ובדיקתם במבנים לצרכים מסחריים

בדיקת ליקויי בנייה בתחום המסחרי הוא קריטי הרבה יותר מאשר בזה אשר הפרטי, לאו דווקא בשל גודל המבנה, שהרי קיימים מבנים מסחריים קטנים יחסית, אלא בשל ההתנהלות הלוגיסטית בעת הצורך לבצע תיקונים וטיפול לכשלים ולליקויים שהתגלו. ביקורת ליקויי בנייהלכן חשוב ביותר לעמוד על ביצוע בדק בית מקצועי כמה שיותר מהר ובסמוך עד כמה שניתן כדי לאפשר תיקון מיידי ועד כמה שיותר נוח בכדי להימנע מאי נוחות מרגע תחילת הפעילות המלאה של בית העסק ו/או המשרדים השונים במבנה.

 

 

ליקויי בנייה במבנים חדשים

ליקויי בנייה במבנים חדשים אינם נדירים כל כך כפי שניתן לחשוב. דווקא במבנים החדשים בייחוד בשל קלות הראש של הדיירים הפרטיים, ניתן למצוא אי דיוקים או כשלים שונים בייחוד בתחום הקירות והתקרות. סדקים באזור המעטפת החיצונית של הבית והמעטפת הפנימית, עשויים להוות חוסר אסטטיות ובידוד איכותי הרבה פחות, וכמובן, עמידות נמוכה יותר בפני זעזועים שונים בשל תופעות טבע ומצבי לחימה. קירות עם ליקויי בנייה כמו סדקים חיצוניים ו'או פנימיים עשויים להוות גורם משמעותי ביותר לכשלים ותקלות שרשרת.

ליקויי בניה במבנים חדשים הם אינם תופעה נדירה, ועל כן, חשוב מאוד לשים דגש ולבצע בדק בית בצמוד להשלמת בניית המבנה וקבלת המפתח לרשותכם.

 

ליקויי בנייה בבתים/דירות מיד שנייה ויותר

ליקויי בנייה בבתים ישנים יחסית הם דבר שפשוט מאוד לעלות עליו אם כי תקופת האחריות על מרבית הפרטים חולפת אחרי שלוש שנים בממוצע מיום מסירת המפתח. חברת בדק בית מקצועית תדע להעניק לכם שירות ובדיקה שיעזרו לכם לקבל סיכוי לפיצוי גם עם חלוף שבע שנים מסיום בניית המבנה.תוכנית ליקויי בניה

בכל מקרה, מומלץ לבצע בדיקת בדק בית גם אם הסיכוי לאתר את אותו קבלן ולהוכיח כי הכשל נוצר כתוצאה מליקויי בניה הינו קלוש בנוסף חשוב לבדוק את הביוב באזור ביובית בתל אביב, ידיעת הליקויים ורמת הליקויים חשובה לטיפול בכשלים חמורים שעשויים להוות השפעה של התפוררות, בידוד ברמה ירודה ומיגון בלתי יעיל במקרים שונים כמו רעידות אדמה ומלחמות.

במקרים כאלה של נדידת יסודות למשל, תוכל לנסות לקבל פיצוי ותיקון מאת הקבלן גם עד עשר שנים, כתוצאה מהתקן החמור על מיגון המבנים במדינת ישראל.

בדק בית במבנים פרטיים או בתים משותפים ברכישה מקבלן , הם בין הרגישים ביותר, בייחוד בשל הנסיבות הנ"ל ועל כן חשוב מאוד לדאוג לביצוע בדיקות אלה, הן באופן פרטי והן במסגרת הרשות המקומית.

No Comments Yet.

Leave a reply