הובלת דירה בדרך הבטוחה

הובלת דירה בדרך הבטוחה 5.00/5 (100.00%) 2 votes

מי מאתנו לא מכיר את ההרגשה. אחד השכנים עובר דירה וחדר המדרגות והמעלית נראים כמו אחרי יום קרב.

לא אחת נתקלנו בתופעה שבה אנו מגיעים לבניין על מנת לאמוד את הנזקים שהשאירו אחריהם המובילים, פעם זו מראה שבורה במעלית ופעם דלת הכניסה לחדר המדרגות שניזוקה, שלא להזכיר את הפגיעות הקטנות והמעצבנות בקירות הבניין. ריכזנו בעבורכם מספר כללים להובלת דירה באופן בטוח כך שאם מי מדיירי הבניין יחליט לעבור דירה באחד הימים, הוא לא ישאיר אחריו עקבות מהסוג שאף אחד מאתנו לא אוהב.

בחירת חברת הובלות על פי תנאי הבניין

בהובלות כמו במקצועות רבים אחרים, לבעלי מקצוע קשה לסרב להצעת עבודה, גם במקרים שבהם יש להם קושי לעמוד בתנאי המשימה. על כן, בבואנו לבחור מובילים, עלינו לבדוק שיש להם את כל הציוד והשירותים הנדרשים. לדוגמה, במקרים של מעבר דירה בבניין שעבר תכנית תמ"א, אנו נתקלים במעליות קטנות שנבנו והורכבו תוך כדי אילוצים רבים – הן של חלל מצומצם ולעתים אף כאלה שמאופיינות בבעיות גישה מסוגים שונים. הפתרון במקרים כאלה הוא שימוש בשירותי מנוף על מנת לבצע את ההובלה באופן תקין.

שימוש במנוף להובלת דירה לא רק שיקצר את התהליך וייעל אותו, הוא גם ימנע נזקים שעשויים להיגרם למעלית או לחדר המדרגות. במקרים רבים אנו ממליצים לוועדי הבניינים לקבוע מספר כללים שיהיו מקובלים על כל הדיירים ובהם התחייבות לשימוש במעלית לצרכים ביתיים בלבד (הימנעות של הובלת ציוד, רהיטים ואף חומרי בניין).

שעת ההובלה

בניין מגורים – כשמו הוא – משמש למגורים של מספר לא מבוטל של משפחות כאשר לרובן יש בדרך כלל שגרת חיים דומה בכל מה שקשור לשעות היציאה לעבודה ולמוסדות הלימוד וכן לחזרה מהם.

כדי למנוע בעיות של חסימת החניה, הפרעה של המובילים לדיירים וההיפך וכמובן איתור מקום חניה אופטימלי לחברת ההובלות, מומלץ לתאם את שעת ההובלה לשעות השקטות – אותן שעות שהדיירים כבר יצאו לעבודה. הדבר יאפשר מעבר דירה רגוע יותר. לכל מי שעובר דירה יש כאב ראש לא קטן והדבר האחרון שצריך להתעסק אתו הוא בעיות חניה מובילים ושכנים כעוסים. יתירה מכך, לא אחת נתקלים במקרים שבהם ההובלה מתבצעת בשעות המאוחרות של הערב/לילה (בעיקר בעונת הקיץ בה הביקוש לשירותי הובלה נמצא בשיא. אנו ממליצים להתארגן בשלב מוקדם ולהימנע מאי נוחות והפרעה לדיירי הבניין.

איך תבחרו חברת הובלות מומלצת

לבחירת מובילים משקל עצום בתהליך מעבר הדירה. בחירה לא מוצלחת עשויה לעלות הרבה כסף בסופו של יום וזאת מבלי להזכיר את עגמת הנפש שעשויה להתלוות לכך. לפניכם 5 כללים לבחירה מוצלחת של מובילים.

  1. היערכות מוקדמת – אל תחכו לרגע האחרון על מנת לבחור מובילים ולארוז את הדירה. זה מתכון כמעט בטוח ללחץ מיותר ולטעויות שיגרמו כתוצאה מכך. כלל זה נכון שבעתיים בתקופת הקיץ שבה הביקוש לשירותי הובלות יותר ממשלש את עצמו.
  2. המלצות – אין כמו הסתמכות על ניסיונם של אחרים על מנת לבצע את הבחירות הטובות ביותר. התייעצו עם חברים ובני משפחה שעברו דירה בזמן האחרון ובקשו מהם המלצה על מובילים מומלצים. גם אם לא הצלחתם לאתר חברת הובלות בדרך זו, תמיד תוכלו להיעזר בגוגל או בפייסבוק ולרתום לצדכם את כוח ההמונים.
  3. פגישה עם המובילים – פגישה עם המובילים משמשת לכמה מטרות. החל מהיכרות, דרך סקירת תכולת הדירה וקבלת הצעת מחיר מדויקת ועד לחתימה על חוזה. מעבר לכך, פגישה מסודרת מאפשרת איתור של בעיות ומכשולים שעשויים להתעורר בשלב מעבר הדירה.
  4. אימות ביטוח – ביטוח הובלות הינו ביטוח מיוחד שחברת ההובלות משלמת עבורה תוספת תשלום נכבדה והוא זה שיגן על תכולתכם אם היא תינזק במהלך ההובלה – שלא כמו ביטוח רכב. הימצאותו של ביטוח כזה יכול ללמד אותנו רבות על מקצועיותה של חברת ההובלות.
  5. חתימה על חוזה הובלת דירה – הסכם הובלת דירה הוא מרכיב שאסור לוותר עליו. בהסכם יש לציין את מהות ההובלה, מספר המובילים שיגיעו לבצע את ההובלה, כמות הפריטים לרבות מספר קרטונים משוערך וכמובן המחיר הסופי.

מעבר דירה הוא ללא ספק תהליך שאינו נוח בלשון המעטה. אנו מאמינים שהתארגנות מוקדמת ובחירה נכונה של מובילים עשויים להקל את התהליך וחשוב לא פחות, לשמור על סביבת המגורים שלכם ושל דיירי הבניין.

No Comments Yet.

Leave a reply