הפתרון המושלם לניקוי השיש

דרגו

הפתרון המושלם לניקוי השיש

משטח השיש במטבח הוא משטח עבודה לכל דבר. חיתוך, סידור, בישול או הכנות שונות – כל הפעולות האלה מבוצעות על גבי משטח השיש ולכן כאשר יש צורך בבחירה של משטח שיש למטבח (בעת בנייה של דירה חדשה או כאשר מבצעים שיפוץ או שדרוג במטבח) חשוב מאד לבחור במשטח שיש איכותי ועמיד במיוחד. רוב משטחי השיש כיום עמידים מאד גם כנגד כתמים, רטיבות, שריטות או מכות קהות, אך תמיד כדאי לדעת על שיטות לניקוי מושלם במידה ומתגלה כתם על משטח השיש.

ברוב המקרים ניקוי באמצעות מטלית לחה יבצע את העבודה וחשוב, על כן לבצע ניקוי מהיר זה מדי פעם או לאחר ביצוע פעולות על גבי השיש. כאשר מתגלים שאריות לכלוך או חלקיקי אבק כדאי לסלק אותם ולנקות אותם מהשיש מיד וללא דיחוי על מנת שלא יצטברו או שהנפח שלהם יגדל. ככל שהניקוי יגיע מהר יותר כך יפחת הסיכון שיישאר כתם לטווח אורך על גבי משטח השיש. כדאי מאד לוודא שלא יישפכו על משטח השיש חומרים כימיים חזקים כמו חומרי ניקוי המיועדים למטבח או לאמבטיה.

ניקוי מושלם לשיש

שיש פארבשוק ישנם כיום תכשירי ניקוי המתאימים למשטחי השיש ובעזרתם ניתן לנקות מהר ובקלות כל כתם שנתפס על המשטח. יחד עם זאת – חשוב לדעת שמדובר בחומרים כלליים ולא כאלה המותאמים לסוגי שיש מסוימים ולכן מומלץ לקרוא היטב ובעיון את הוראות השימוש, את העלון לצרכן, להבין היטב את הסיכונים שבשימוש בתכשיר וכמובן להצטייד באמצעי הגנה על פי הצורך (כפפות מגן, משקפי מגן או סביבה מאווררת).

דבר נוסף שכדאי לדעת וחשוב לבצע הוא בדיקות עמידות של משטח השיש לחומר ניקוי זה או אחר. את הבדיקה יש לבצע במקום נסתר, על מנת שאם אכן החומר פוגע בשכבה העליונה של משטח השיש – פגיעה זו לא תיראה כלפי חוץ ולא תפגע במראה של המטבח כולו. חשוב לדעת שבדרך כלל אין צורך בתכשירי ניקוי מיוחדים וההקפדה על ניקוי שוטף ויומיומי מספיק ברוב המקרים, בתנאי שאכן מקפידים לבצע אותו.

 

 

No Comments Yet.

Leave a reply