נכס להשקעה – איך מתחילים?

דרגו

רובנו מודעים למצב הקיים בתחום יוקר המחיה, לחיות היום בדירה משלך זה כמו חלום שמתגשם, חלקנו מצליחים להגשים את היעד הזה וחלקנו עדיין מתקשים ובתהליך ובכיוון הזה ויהיו כאלו שימצאו פתרונות יצירתיים אחרים כמו למשל מגורים בתוך מבנים ניידים שעולים הרבה פחות מנכס רגיל. אלו מכם שהתחילו לבדוק על נכסים בין אם אלו נכסים להשקעה אן למחייה עבורכם בוודאי תהו מהו התהליך והדרכים הנכונות שדרכם ניתן להגיע לדירה, נכס שיהווה יתרון עבורי בהווה וגם בעתיד לטווח הארוך ככל האפשר, מאמר זה יעניק לכם מספר טיפים ונקודות למחשבה לפני שאתם מתחילים בתהליך זה.

מילת המפתח: מיקום

המון טוענים – וכמובן שבצדק, שהפרמטר שהכי מכריע בתחום הנדל"ן הינו המיקום שלו, כולנו יודעים שאם נבחר בנדל"ן שממוקם באזור לא מתועש ומתפתח, כך גם הרצון של רוכשי דירה אחרים יפחת. חשוב להסתכל קדימה, לחשוב על העתיד, מצד אחד ייתכן ואותו אזור שכרגע לא מפותח וישן בעוד כמה שנים יקבל ערך ויוקרה אחרת ויתפתח במהלך השנים, נושא הספקולציה תמיד עולה בנו בתהליך זה מכיוון שהעולם שלנו הוא דינמי ודברים משתנים כהרף עין, לכן קחו בחשבון גם את העניין הזה ותנסו לברר על אזורים דומים באותו מיקום ועל האופן בו הם התפתחו ולפחות לנסות לצפות את העתיד.

בחן היטב את הסביבה

בין אם מדובר בנכס להשקעה או לחילופין בנכס המיועד לך, כדאי לקחת בחשבון פרמטר שהמון רוכשי דירות "נופלים" בהם והוא הסביבה והאוכלוסייה מסביב, כמה פעמים שמעתם על מריבות אינסופיות בין דיירים או שכנים על תחומים חסרי חשיבות? כמה פעמים שמעתם על שכנים שמתלוננים על כל מהלך הכי קטן שדייר אחר עשה? ועוד המון סיפורים אינסופיים שבשורה התחתונה פגעו באיכות החיים ובשקט הנפשי של השוכנים באותו נכס. בנוסף לשכנים המתגוררים בסביבה, בדקו את "תרבות" השכונה, מרכזי הקניות והמרחק שלהם מאותו נכס, אזור בילויים, מרכזי לימוד, קניונים ועוד המון שמעלים את הערך והשווי של הדירה בעיקר עבור זוגות צעירים שמגיעים עם ילדים ומחפשים את התרבות, החינוך והקרבה למרכזי קניות ועוד…

כמות ההשקעה מול הרווחים

כשמדובר בנכס נד"לני לצורך השקעה עתידית, הפיתוי הינו גדול: פוטנציאל בעל רווח גדול, כשאנו רוכשים נכס, העלות לרב נמוכה הרבה יותר מנכס המיועד למגורים, אנו מבחינים בזה כאשר משכירים דירה לאנשים והעלויות שלהם יותר גבוהות. פיתוי נוסף הוא לרכוש נכס על הנייר שמבטיח המון ובעלויות נמוכות באופן יחסי ולאחר מכן הבועה שלנו מתפוצצת כאשר אנו מבחינים שהעלות הינה בהתאם לרווח ולתועלת שלנו במיוחד מבחינת העלויות העתידיות של הנכס שרק צונחות עם השנים. במידה ואתם אובדי עצות ופחות בקיאים בתחום זה, תמיד מומלץ להתייעץ עם מומחים בעלי ידע רב בתחום הכלכלה והמסחר.

No Comments Yet.

Leave a reply