פרמטרים חשובים בבטיחות אש

דרגו

בטיחות בעבודה, בטיחות בבית ויותר מכך היכולת להימנע מתאונות בשני המקומות הללו אשר מהווים את החלק המרכזי משגרת יומנו. מניסיונות עבר אשר במסגרתם ובעקבותיהם הופקו לקחים ומסקנות. קיימת אפשרות לשלוט על מקרי בטיחות אלה במיוחד בתחום הדליקות על ידי הקפדה על התקנים והתייעצות עם חברת בטיחות אש הקיימים בבניינים ומקומות שונים.פרמטרים חשובים בבטיחות באש

 בטיחות אש ומניעת תאונות בעבודה ותאונות בבית כוללים כללים ברורים אשר יכולים להציל רבים מנזקים בלתי רצויים באופן פשוט – התקנים והאפשרויות הרבות העומדות בפנינו למניעה ומזעור תוקנו בחוק לטובת הענקת העזרה לאזרח הפשוט ולמערך המנהלי בעבודה, לצמצם עד כמה שניתן את סיכויי התאונות, במיוחד בתחום אירוע בטיחות האש.

 אז איך עושים את זה? איך נשמור על העובדים ועל היקרים לנו באופן היעיל והמוצלח ביותר, באמצעות אותם הכלים שניתנו לנו…?

 הבטיחות והגהות בעבודה בתחום בטיחות האש

 תחום הבטיחות והגהות בעבודה נחנך באופן מקצועי בשונות התשעים ומאז הולך ומתעדכן כמעט מידי שנה. תיקי הבטיחות בארגון מקיימים בתוכם כמה פרטים ומישורים מרכזיים בתחום הבטיחות: בטיחו בריאותית (מחלות מקצוע), בטיחות בעת ההתנהלות בעבודה, בדרך לעבודה או בדרך חזקה, תחום רעידו האדמה, וכמובן, תחום בטיחות האש.

 בטיחות האש מהווה נושא חשוב וקריטי עד כדי כך עד שקיימת כמעט כתיק בטיחות נפרד בפני עצמה. הנחיות בטיחות אש בעבודה כוללת את כמות מטפי הכיבוי, גלאי העשן, פתחי החירום, וכמובן נהלי ההתנהגות למניעת שריפות והתנהגות במקרה בו פרצה שריפה למניעת פגיעות גופניות או חלילה אבידות בנפש.

 מניעת שריפות בעבודה מושפעת לא רק מחפצים וחומרים דליקים קונבנציונאליים ובדרך כלל מתרחשים דווקא כתוצאה מתחזוקה לקויה של פריטים חשמליים כמו כבלים, נתיכים, מחשבים וכיו"ב אשר בעת תחזוקה לקויה ומעידה או ניצוץ קל עלולים להביא לדליקה משמעותית.

 מהן הסיבות הנפוצות ביותר לדליקות ושריפות בעבודה?

 אחד החסרונות והסכנות המשמעותיות ביותר בעת פרוץ דליקה כזאת, מתביאת בדרך כלל בקושי בטיפול בה. היזהרו מכאבלים חשופים ומנעו אותם בבית העסק, הזהירו או הודיעו לאחראי או לממונה הבטיחות בארגון בכל מקרה של זיהוי מצב כזה,ריח מוזר או מוצר חשמלי שחוק – כל אלה עשויים להביא לשריפות חמורות אשר בהרף עין יכולות להביא לפגיעות רבות וחמורות.

נהלי עבודה בתחום בטיחות האש – תדרוכים ותקנון

 אחד הפרטים החשובים ביותר בתחום הבטיחות בעבודה הוא נושא רענון מניעת שריפות והתנהגות בעת שריפה.חשוב מאוד לנהל ולרענן את תיק הבטיחות בארגונכם מידי שנה לפחות והעברת תדרוכים, לטובת מניעה , הצלה  והתנהלות בעת מקרה של שריפה.

 חשוב מאוד לוודא ולדאוג לקיומי של תקנון ברור הדן בכללי ההתנהגות למניעת שריפה ובמהלך שריפה.

 שימו לב לעקרונות המניעה וההתנהלות כי הם אלה שיצילו אתכם ואת האנשים הנמצאים בתחום אחריותכם במסגרת העבודה. חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע המתמחה בתחום הטביחות בעבודה לרענון הכללים ועמידה בתקני הבטיחות למטרה החוקית ולמטרה הבטיחות גם יחד.

No Comments Yet.

Leave a reply