הדברה כחלק מאחזקת מבנים

דרגו

נתקלתם במזיקים בבית? הזמנתם מדביר וטיפלתם בבעיה בביתכם? אם אתם מוטרדים ממזיקים כמו ג'וקים טרמיטים, חולדות ועכברים ולא הדברתם את כל הבניין וסביבתו, בקרוב מאוד, המזיקים יחזרו לסביבתכם האישית. למה שירותי הדברה צריכים להיות חלק בלתי נפרד מאחזקת הבניין?

חרקים, נמלים, חולדות וכיו"ב מגיעים לדירה הפרטית ממקורות כמו מערכת הביוב, חדר המדרגות, גינת הבניין, מחדרי אשפה, מקלט משותף, ארונות חשמל וכו'. אלה מקומות ששייכים לבניין כולו ואף דייר לא ידאג להם באופן אישי. אבל מקומות אלה הם חלק גדול מאוד האחראיים על תברואת הבניין ואיכות החיים בו. תחזוקת השטחים סובבי הבניין ואיכות תחזוקת הבניין עצמו יש השפעה ישירה על איכות החיים של הדיירים.

אילו שיטות הדברה מומלצות לבניין מגורים?

משרד הבריאות והמשרד להגנת איכות הסביבה תומכים מאוד בשיטות ההדברה הירוקה. הדברה ירוקה או כפי שמכנים אותה "הדברה אורגאנית" יעילה מאוד במתן מענה למזיקים כמו: יתושים, צרעות, נמלים, חולדות, טרמיטים, ג'וקים, עכברים וכו'. בשיטת הדברה זו ניתן פתרון מידי וארוך טווח למזיקים.

מעבר לטכניקות ההדברה בה המדביר שיגיע לבניין יבצע, הוא ימליץ על שיטות מניעה לחזרת המזיקים לסביבת המגורים: התקנת רשתות, ניקיון שוטף של חדרי האשפה, הקפדה על ריקון הפחים, שתילת צמחייה שמרחיקה מזיקים בגינת הבניין.

המדביר מבצע הדברה בהתאם לסוג המזיק שהתגלה. אבל כדי למנוע הופעת מזיקים אחרים בסביבת הבניין מומלץ לבצע פעולות מניעתיות של הדברה, בצורה מקצועית כדי להימנע מהופעת מזיקים נוספים. לדוגמה, הצבת מלכודות במקומות המועדים להמצאות חולדות ועכברים, ניתוח הסביבה למציאת מקורות הגעת המזיקים וטיפול נקודתי באטימת דרכים אלה.

מדביר

חיפה היא עיר מיושבת השוכנת בין הר וחוף הים. בסביבת העיר קיים נוף של חורש טבעי, וואדיות אשר מהווים אזור נוח למחייה לחרקים, ובעלי חיים אחרים. יחד עם זאת, האקלים השורר בה הוא נוח ויש בה שיעורי לחות גבוהים המאפשרים לזוחלים רבים במעבה האדמה לפתח חיים ומחילות.

מדביר בחיפה צריך להתמצא בתנאי השטח שלה ובמקורות אליה יכולים להגיע מיני מזיקים שונים. בין אם לבנייני מגורים, בתים פרטיים ובנייני משרדים.

הדברה היא חלק בלתי נפרד מתחזוקת הבניין ויש להתייחס להופעת מזיקים שונים כבעיה תברואתית לכל דבר ועניין.

 

 

No Comments Yet.

Leave a reply