למה מומלץ להתקין מצלמות אבטחה בבתים משותפים?

דרגו

רבים מאיתנו גרים בבניינים משותפים, בין אם אלו בניינים רבי קומות ובין אם אלו בנייני קרקע אשר מחולקים ל-2 חלקים לכמה משפחות. אין מעטות הן הפעמים אשר ישנן מחלוקות שונות בין הדיירים של הבניין וגם הרצון המשותף של כלל הדיירים להרגשת ביטחון גבוהה, אלו הן רק שתי סיבות למדוע בהחלט מומלץ להתקין מצלמות אבטחה בבניינים משותפים, ולכן כאן נפרט מדוע כדאי מאוד לבצע התקנה נבונה של מצלמות אבטחה בבניינים משותפים.

הרגשת הביטחון

הרגשת הביטחון הכללית הינה הרגשה חשובה מאוד לכל דייר בין אם זהו בית פרטי לבין אם מדובר בבניין משותף מרובה דיירים. מצלמות האבטחה יועילו מאוד בכל הנוגע לאבטחתו הכללית של הבניין והבית בעת מיקום טקטי במקומות כגון: הכניסה לבניין, בחלק מן הקומות ועוד. מצלמות האבטחה השונות מאפשרות השגחה מתמדת על המתרחש בבניין וגם מהוות בתור גורם הרתעה לאנשים המתכננים לבצע מעשי פשיעה כגון פריצה לדירה או גנבת בלוני גז.

הסדר מחלוקת

זהו נושא כאוב ונדיר אך בו זמנית כולנו שמענו על מקרים בהם ישנם מחלוקות שונות בין דיירי הבניין כמו זיהום וזריקת זבל במקומות לא ראויים. צילום ממצלמות האבטחה המגוונות יכולות לשמש כאמצעי הקלטה ברגע האמת וישמשו כעדות נאמנה בבית המשפט, במידה והמקרה אכן יגיע לדין.

התקנת מצלמות אבטחה בבניין משותף הינה בעלת יתרונות רבים, אך בפועל הביצוע אינו פשוט, התקנת מצלמות האבטחה בבניין מרובה דיירים הינה מחויבת לא להפר את זכויות הפרט של הדיירים, אז מה הם התנאים להצבת מצלמות אבטחה ומהם התנאים בהם חייבים לעמוד?

המטרה העיקרית

מצלמות האבטחה אמורות להיות מוצבות תחת מטרתן העיקרית שהיא: דאגה לביטחון הדיירים וביטחונם. הצבת מצלמות בכדי לעקוב אחרי דייר מסוים צריכה להיות מלווה באישור מהרשויות המתאימות ואין אפשר לחצות את הקווים האדומים של זכויות הפרט והקניין של האדם.

היכן מותר להציב מצלמות אבטחה בבניין משותף?

מותר להציב מצלמות אבטחה בכל מקום אשר תחשקו פרט למקומות כגון: מעלית, צילום פרטני של כניסה לדירות, חדרי שירותים ומקלחת (במידה וקיימים) ועוד מקומות אשר צילומם לא יכבד את צנעת הפרט. ההתקנה של המצלמות מותרת במקומות אשר נועדו לשמש בבניין את כלל הציבור כגון: הכניסה, היציאה, הפטיו וכו'.

בנוסף, חייבים לזכור כי יש איסור פרסום על חומר המצולם במצלמות אלו ברשות רבים ואין החומר המצולם אמור להגיע לאדם אשר אינו קשור בפעילות הפיקוח פרט לרשויות החוק השונות.

Comments are closed.